Eesti tippsekretärid tulevad Tallinna Majanduskoolist

8. mail võtsid Lääne-Viru Rakenduskõrgkoolis mõõtu sekretäritöö õpilased üle Eesti. Võistluse „Tippsekretär 2015” võitis Tallinna Majanduskooli teise kursuse õpilane Tairi Rohtsalu.

Teisele, kolmandale ja neljandale kohale tulid samuti meie kooli õpilased Eve Kaldmäe, Maria-Birgitta Hallaste ja Pille-Riin Jakobson.

Võitja Tairi Rohtsalu sõnul andis võistlus palju enesekindlust. „Tulevikus on mul kindlasti lihtsam tööle kandideerida, kui mul on esikoha diplom lisada lõputunnistusele,” ütles ta. Rohtsalu sõnul sai erialavalikul otsustavaks soov töötada dokumentidega ning võimalus olla igapäevaselt aktiivne ja avatud suhtleja. „Kutseõppes on kõige olulisem praktika, mis mulle väga sobib. Praktikal olen saanud oma esimesed töökogemused ning palju juurde õppinud,” lisas ta.

Võistlejad pidid näitama oma oskusi ja teadmisi dokumendihalduses, arvutitöös, eesti keeles, avalikus esinemises ning protokolli, etiketi ja kultuuri laitmatus valdamises. Tänavustel võistlustel osalesid 24 kutseõppurit Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskoolist, Pärnumaa Kutsehariduskeskusest, Tartu Kutsehariduskeskusest, Lääne-Viru Rakenduskõrgkoolist ja Tallinna Majanduskoolist.

Sekretäride kutsevõistlust „Tippsekretär 2015” korraldas Sihtasutus Innove koostöös Lääne-Viru Rakenduskõrgkooli ja Eesti Juhi Abi Ühinguga. SA Innove koordineerib alates 2006. aastast noorte kutsemeistrivõistlusi Eestis ning abistab koostööpartnereid võistluste korraldamisel ja teavitustöös.

Fotol võistluse „Tippsekretär 2015“ võitjatest. Vasakult III koht – Maria-Birgitta Hallaste, Tallinna Majanduskool, I koht – Tairi Rohtsalu, Tallinna Majanduskool, II koht – Eve Kaldmäe. Foto – SA Innove

11.05.2015 12:34