Uudis

Tööandjate keskliit otsib parimat praktikakohta

Eesti Tööandjate Keskliit käivitab taas konkursi „Parim praktikakoht”, et tõsta esile ettevõtteid, kes pakuvad parimal võimalikul moel üliõpilastele ja kutseõppuritele praktikakohti ja õpipoisiõppe võimalusi.

Sel aastal on konkursil välja pandud ka eriauhind välistudengitele häid praktikavõimalusi pakkuvale ettevõttele. „Eestis õppivatel välismaa noortel on kaunis keeruline leida praktikakohti ja seetõttu soovime tunnustada ettevõtteid, kes on võtnud vastu keerulise väljakutse tagada kvaliteetne praktika ja juhendamine just välistudengitele,” lisas Tamsar.

 
Ettevõtted, kutseõppeasutused, rakenduskõrgkoolid ja kõrgkoolid on oodatud seadma konkursile kandidaatidena üles ettevõtteid ja sihtasustusi, kes on 2017. aasta jooksul korraldanud oma ettevõttes praktikat või õpipoisiõpet. Konkursil osalemiseks tuleb hiljemalt 16. aprilliks täita vastav ankeet. 
 
Parima praktikakoha tunnustuse saanud tööandja saab lisaks auhinnale õiguse kasutada spetsiaalselt välja töötatud märgist oma kodulehel, reklaammaterjalidel ja trükistel.
 
Eesti Tööandjate Keskliit valib parimad praktikakohad kolmes kategoorias ja lisaks annab sel aastal välja eriauhinna.
 
Parima praktikakohana tunnustatakse üht tööandjat, kes paistab silma süsteemse ja järjepideva lähenemisega praktika- ja/või töökohapõhise õppe kohtade pakkumisel ning panustab kvalifitseeritud tööjõu järelkasvu tähelepanuväärsel moel, kasutades praktikasüsteeme ja -mudeleid, millest teistel on võimalik õppida.
Parima regionaalse praktikakohana tunnustatakse üht tööandjat, kelle tegevus  praktika- ja/või töökohapõhise õppe kohtade pakkumisel edendab tähelepanuväärsel moel regionaalset koostööd kvalifitseeritud tööjõu järelkasvu koolitamisel.
Parima väikeettevõttest praktikakohana tunnustatakse üht kuni 49 töötajaga tööandjat, kelle tegevus  praktika- ja/või töökohapõhise õppe kohtade pakkumisel paistab silma süsteemse ja järjepideva lähenemisega.
Eriauhinnaga tunnustatakse üht tööandjat, kes on silmapaistval moel toetanud välisüliõpilaste praktikat.
 
Konkursi korraldab Eesti Tööandjate Keskliit koostöös SA Innove ning haridus- ja teadusministeeriumiga. Konkurssi rahastavad Eesti riik, Euroopa Sotsiaalfond ja Eesti Tööandjate Keskliit.26.02.2018 14:19


Tagasi