Uudis

Õpetajast raamatupidajaks – kõik on võimalik TALLINNA MAJANDUSKOOLIS!

Ärialade kutsemeistrivõistlustel osalev meeskond kirjutas blogiloo Tallinna Majanduskoolist õppimisest ja kuidas saavad täituda unistused ka raamatupidajaks õppides. 

Olin õpetajana ühes Tallinna gümnaasiumis töötanud üle 10 aasta. Mulle meeldis lastega tegeleda – tunnistada nende avastamisrõõmu ja näha rahulolu nende silmis, kui nad said õpitust aru. Kindlasti oli raskeid hetki, kuid positiivne emotsioon, mis laste saavutustest tekkis, ületas kõik halva. Siiski 4 aastat tagasi tundsin kogu selle positiivse kõrval, et midagi on siiski puudu – ihkasin midagi muud. Algul ei osanud ma seda seletada, aga oma õpilastega karjäärinõustamise loengut kuulamas käies sain aru, et mul on aeg edasi liikuda.

Võtsin ette sammud Töötukassa individuaalsesse karjäärinõustamisse ning tegelesin üpris pikalt enese analüüsiga ning siis saabus selgus – minu uus unistus – soovisin saada raamatupidajaks. Ma olen väga analüütiline inimene ja numbrid – matemaatikaõpetajana – on mulle alati meeldinud. Esmalt tekitas see mõte minus suure hirmu – kuidas nüüd mina, olles juba 35 aastane, lähen uuesti kooli? Aga mis siis, kui ma hakkama ei saa? Aga mis siis, kui see mulle ikkagi ei meeldi? Ja kuidas ma üldse saaksingi kooli minna, kui mul on 2 last ja pean ju tööl käima – ei saa ju kõike mehe hoolde jätta. 
 
Mõte ja unistus ei andnud mulle rahu ja nii hakkasingi ühel suvisel õhtupoolikul koolide kodulehti läbi vaatama ja võimalusi uurima. Ühtäkki lõppesid minu otsingud, sest jõudsin Tallinna Majanduskooli kodulehele. Seal oli võimalusi nii palju, nii et seisin uue takistuse ees – kas õhtune õpe või sessiooniõpe. See oli juba aga rahuldus pakkuv takistus – nagu müügimehe viimane lausegi – kas soovite kauba kohe kaasa võtta või saadame selle teile postiga. Ehk siis mul ei olnudki enam pääsu oma unistuse täitmisest ja selge oli see, et lähen taas kooli. Minu otsus langes õhtuse õppe kasuks, sest mulle tundus, et pidev õppimine annab lõppkokkuvõttes parema tulemuse kui kord kuus kooliskäimine. Sügisel 2014 alustasingi õpingutega. Olin õhinat nii täis, et kogu õppeperiood möödus linnulennult, tundsin pidevat energiat ja tahet anda endast maksimum. Isegi minu enda õpilased tegid märkusi, et ma justkui säran ning kaastöötajad uurisid, kas olen uuesti armunud. Jah, ma olin uuesti armunud – armunud oma unistusse ja edusse, mis saatis mind õpingutel. 
 
Tallinna Majanduskooli õpingute üheks suureks osas oli ka praktika. Oma esimesel praktikal sattusin juhuse tahtel ühte pruulikotta, ka teine ja kolmas praktika möödusid seal. Just praktikas läbi tegemist hindan ma õpingute juures kõige rohkem. Praktikajuhendaja tuli ka minu lõpetamisele ja just nagu filmis tehti mulle sealsamas lõpuaktusel tööpakkumine, millest ma loobuda ei saanud. 
 
Täna töötan raamatupidajana ja naeratus on mul näos iga päev – ELAN OMA UNISTUSTE ELU!
 
Soovid ka elada oma unistuste elu – tule uuri võimalusi – www.tmk.edu.ee/erialad
Kui sa ei tea, milline on sinu unistuse elu, siis selles aitab sind töötukassa karjäärinõustamine – www.tootukassa.ee/karjaarinõustamine
 
/Ülevalolev lugu on väljamõeldis ja koostatud kutsemeistrivõistluste osana, illustreerimaks sotsiaalmeediakampaania visiooni. Loo peategelane on väljamõeldud, mis aga ei tähenda, et lugu pole reaalne./
 
 
 19.02.2018 09:23


Tagasi