Algas Euroopa kutseoskuste nädal

5.-9. detsembrini korraldatakse kutsehariduse väärtustamiseks esmakordselt Euroopa kutseoskuste nädalat. Nädala jooksul korraldatakse üle Euroopa hulgaliselt üritusi, millega tutvustatakse tänapäevase kutseõppe võimalusi, ka mitmetes Eesti kutseõppeasutustes on sel nädalal uksed huvilistele avatud.

„Äsja lõppenud Euroopa kutsemeistrivõistlused EuroSkills on suurepäraseks sissejuhatuseks kutseoskuste nädalale. Oleme uhked selle üle, et meie noored esindasid väärikalt Eestit ja medalid tõid koju koguni viis Eesti kutseõppurit meie 14st võistlejast,“ ütles Haridus- ja Teadusministeeriumi kutsehariduse osakonna juhataja Helen Põllo.

Helen Põllo sõnul soovib Eesti riik kutseoskuste olulisele tähelepanu pöörata tegelikult mitte ainult ühel nädalal, vaid aastaringselt. „Ligikaudu pool Euroopa tööjõust on kutseharidusega, tänu millele on ettevõtted tugevamad ja konkurentsivõimelisemad. Hästi koolitatud ja ajakohase oskustega töötajad annavad olulise panuse jätkusuutliku majanduskasvu edendamiseks,“ ütles Põllo ja lisas: „Ilma kutseoskusteta pole tööturul midagi peale hakata. Hea haridus sisaldab tarvilisi kutseoskusi. Suurt osa neist oskustest saab omandada eelkõige kutseõppes“.

Kutseoskuste nädalat tähistvad mitmed Eesti kutseõppeasutused. Näiteks Tallinna Majanduskoolis pakuvad õpetajad põnevatel teemadel avatud loenguid, Rakvere Ametikoolis toimuvad Meistrite Mängud õpilastele ja õpetajatele, Viljandi Kutseõppekeskuses korraldatakse müürseppade kutsevõistlust „Jõulukellu 2016“, Pärnumaa Kutsehariduskeskus pakub üldhariduskoolide õpilastele võimalust osaleda õpilasvarjupäevadel, Tallinna Ehituskoolis on ehitusalased töötoad jne.

06.12.2016 12:10