Uudis

BDO panus arvestusvaldkonna tuntusse ja arengusse

BDO Eesti AS on audiitor- ja raamatupidamisteenuseid pakkuv ettevõte, mis on avatud uutele väljakutsetele, innovatiivsetele lahendustele ja ka praktikantidele.

BDO Eesti on lähiaastatel kasvatanud oluliselt praktikantide vastuvõtmise võimekust ehk kui 2013. aastal pakkusime praktikakohta kolmele tudengile, siis 2015 oli neid juba üheksa ning see trend kasvab veelgi.

„Tööjõud on BDO kõige olulisem vara. Me hindame oma töötajate oskusi, pühendumist ja entusiasmi, sest see on mitte ainult ettevõtet, vaid ka töötajaid edasiviiv jõud. Just seetõttu panustab BDO toetavasse ja saavutusvõimalusi pakkuvasse töökeskkonda ning mitmekesistesse koolitustesse. Personali arendamisel lähtume 70/20/10 põhimõttest, mille järgi toimub 70% tööalasest õppimisest tööülesandeid täites, 20% õpitakse kolleegidega suheldes ja vaid 10% formaalses õppeolukorras, milleks on koolitused ja seminarid. Tegutseme läbimõeldult, et kõigi nende vormide kaudu töötajate arengut toetada.“ ütles BDO Eesti AS juhtiv partner, juhatuse esimees Sulev Luiga.

BDO hindab kõrgelt praktikantide väljaõpetamist ja kunagistest praktikantidest on välja kasvanud nii mõnedki BDO tänased tipptegijad. BDO töötajate hulgast leidub mitu Tallinna Majanduskooli vilistlast ning kaks neist on ka kõrgematel ametipositsioonidel: partner ja raamatupidamisteenuste juht Egle Vainula ja finantsjuht Külli Rosenberg. Meie jaoks on praktikakohtade pakkumine hea võimalus panustada oma valdkonna arengusse ja anda teooriale lisaks reaalne töökogemus. BDO Eestis praktikal olles saavad tudengid proovida erinevaid valdkondi. BDO-l on mitu äriliini (sh audit, raamatupidamisteenused, ärinõustamine) ning näiteks raamatupidamisteenuste osas on võimalik ka spetsialiseerumine (palgaarvestus, rahvusvahelised äritugi teenused, Eesti hea raamatupidamistava vs IFRS nõuetel vastav finantsarvestus jms). Selline mitmekesisus annab noortele parema ettekujutuse, kuhu suunda nad soovivad peale hariduse omandamist edasi liikuda.

Alates märtsist on BDOs praktikal ka sotsiaalmeedia eriala 1. kursuse õpilane Jekaterina Trunin.

„BDO Eesti jaoks on sotsiaalmeedia oluline kanal suhtlemiseks oma sidusrühmadega ning me panustame ka sinna aktiivselt. Me jagame oma teadmisi ja kogemusi hea meelega. Tänu selle on BDO Eesti leht kõige suurema fännide hulgaga Facebooki´i leht audiitor- ja ärinõustajate hulgas Eestis.
On väga tore, et Majanduskool on tulnud kaasa turu nõudlusega ning loonud sellise uue eriala. Enamik tänaseid tegijaid on õppinud vaid katsetades ja väliskirjandust lugedes, kuid oli tagumine aeg parim praktika maailmast kokku korjata ja sellest eraldi õppekava arendada. Facebook saab sel aastal juba 12- aastaseks, seega seda praktikat on üksjagu kogunenud.
Hea meelega avasime oma uksed selle eriala praktikaks. Kindlasti on BDOs palju seda, mida praktikandil õppida, kuid vähemtähtis pole ka praktikandi oma panus meie tegemistesse. Meie auditoorium on nii lai, et üks lisavaatenurk kulub alati marjaks ära.“ kommenteeris sotsiaalmeedia teemad BDO Eesti turundus- ja kommunikatsioonijuht Karin Luiga.

Miks valida BDO töökohana / praktikaettevõttena?
•    BDO Eesti on suurima fännide hulgaga audiitor- ja raamatupidamisteenuseid pakkuv ettevõte FBs. Sotsiaalmeedia praktikandina on see kindlasti väga huvitavaks õpimomendiks: kuidas saada ja hoida populaarsust sotsiaalmeedia platvormides.
•    BDO on kirglik ja professionaalne. Praktikantidel ja värsketel kolleegidel on võimalus õppida oma ala professionaalidelt. Nt BDOs töötab Aasta Raamatupidaja 2015 Maris Männik-Gaite Cruz
•    Finantsarvestuse kirglik asjatundjana panustab BDO, et see valdkond muutuks arusaadavamaks ka teistele. Näiteks BDO Eesti 2014/2013 tegevusaruanne, mis oli audiitor- ja raamatupidamisteenuseid pakkuvate ettevõtete hulgas ainulaadne, selgelt eristuv ja teedrajav ning 2015/2014 läbipaistvusaruanne, mis jätkas alustatud kommunikatsioonikeelt ning eristus Eesti audiitorteenuseid osutavate ettevõtjate hulgas selgelt.

BDO on olnud Eesti Disainiauhindade teenusedisaini suurtoetaja alates 2012. aastast.
•    2012.a tunnustas BDO Transferwise´i eriauhinnaga „Parim finantsteenuse disain“, 2014.aastal võitis BDO eriauhinna Fitsme.

•    2015 võitis BDO International Accounting Bulletin auhinna Aasta Võrgustik 2015

BDO Eesti on omas valdkonnas silmapaistev tegija ning seeläbi ka töökeskkonnana põnev. Siin veedetud aeg annab hea võimaluse saada osa meie organisatsioonikultuurist ja kasvatada oma turuväärtust õppides tulevikuks kasulikke töövõtteid.

BDO Eesti on avatud praktikasoovidele kogu aeg ning korraldab aegajalt ka praktikakonkursse.
Tule praktikale BDOsse ning õpi oma ala kirglikelt professionaalidelt ning Sinustki võib saada meie tulevane tipptegijast kolleeg!  Rohkem infot ettevõtte ja värskete pakkumiste kohta leiad meie FB kontolt.
 01.04.2016 08:06


Tagasi