Sisseastuja KKK (korduma kippuvad küsimused)

Mitmele erialale saab Tallinna Majanduskoolis kandideerida?
Tallinna Majanduskoolis saab kandideerida ühele erialale.
Kas venekeelse gümnaasiumi lõpetajad saavad õppida eestikeelses rühmas?
Jah, kuid tuleb sooritada kirjalik test eesti keeles. Kirjaliku testi edukalt läbijad pääsevad suulisele eesti keele eksamile.
Olen pärast venekeelse gümnaasiumi lõpetamist omandanud kõrghariduse eesti keeles. Tahan õppida TMKs eesti rühmas. Kas pean tegema lisatesti eesti keeles?
Ei pea. Kandideerijad, kes enne Tallinna Majanduskooli astumist on omandanud kutse- või kõrghariduse eesti keeles (eriala on lõpetatud), vabastatakse eesti keele eksami sooritamisest. Pooleli jäänud eestikeelsed õpingud ei anna vabastust.
Kas koolis koha peal saab avaldust esitada?
Jah saab, kõik avaldused tuleb sisestada SAISi süsteemi. Sinna saab sisse logida ID-kaardiga või mobiil-IDga (peate teadma pin-koodi).
Millise suurusega peab olema foto, mis läheb õpilaspiletile?
3x4 cm. Ärge küsige fotograafilt lihtsalt dokumendifotot, siis teevad nad tihti passipildi suuruses 4x5 cm ja see on liiga suur õpilas- ja üliõpilaspileti jaoks.
Kas Tallinna Majanduskoolis saab õppida ka pärast 9.klassi lõpetamist?
Ei saa, kandideerimiseks peab olema keskharidus.
Kui olen SAISi kaudu avalduse teinud, kas ja millal tuleb esitada paberdokumendid ja pilt?
Kui läbi SAISi ei tulnud andmeid lõpetatud kooli ja riigieksamite kohta, siis tuleb kindlasti varem õppeosakonda kohale tulla, kus siis saame paberdokumentide pealt andmeid kontrollida ja täiendada eeltäidetud avaldust. Kui kõik vajalikud andmed (lõpetatud kool ja riigieksami tulemus) tulid avaldusele, siis ei pea varem kohale tulema. Vastuvõetud õppurite dokumentidest teeme vajalikud koopiad pärast seda, kui õppur on teada saanud, et ta on vastu võetud.
Kuidas toimub sessioonõpe?
Sessioon- ehk kaugõpe toimub olenevalt erialast:
  • kolmapäevast laupäevani 3-4  nädala  tagant
  • esmaspäevast  laupäevani kord kuus
  • 2-3 päeval, kas esmaspäev ja  teisipäev  või  neljapäevast  laupäevani,  2-3 nädala tagant
  • kaks  korda  kuus neljapäevast   laupäevani
Sessioonide toimumise ajad selguvad augusti viimasel nädalal. Tunniplaan tehakse valmis nädal enne koolinädalat. Sessinädala jooksul toimuvad auditoorsed tunnid ja arvestused.
Kuidas toimub õhtune õpe?
Õhtune õpe toimub üldjuhul esmaspäevast neljapäevani kella 17.15-20.30.
Kas Tallinna Majanduskooli kandideerimiseks on vajalik vene keele oskus?
Alljärgnevatel erialadel:
  • kliendinõustaja pangas,
  • kindlustusspetsialist,
  • kvaliteedispetsialist,
  • personalispetsialist,
  • sekretär,
  • õigusassistent

peab õpilaskandidaat oskama vene keelt vähemalt algtasemel ehk peab tundma tähestikku ning ka vähesel määral rääkima (enesetutvustus, tervitusfraasid jne). Keeleoskus selgitatakse välja sisseastumistestil ja vestlusel.

Teistel erialadel on võimalik valikmoodulis valida algtaseme keeleks vene keel või soome keel.

Mida kujutab endast sisseastumistest?
Sisseastumistest koosneb enamikel erialadel kahest osast:
  • valikvastustega üldteadmiste test (silmaring, sõnavara, matemaatika ja ruumiline mõtlemine),
  • inglise keele valikvastustega test.
Järgmistele erialadele kandideerimisel toimub lisaks eelnevale ka vene keele test, need erialad on:
  • kliendinõustaja pangas,
  • kindlustusspetsialist,
  • kvaliteedispetsialist,
  • personalispetsialist,
  • sekretär,
  • õigusassistent.

Nendel erialadel peab õpilaskandidaat oskama vene keelt vähemalt algtasemel.

Avalduse olek SAISis
Kui kandidaat on kinnitanud oma avalduse, siis on SAISis avalduse olek "esitatud". Kuni on kinnitamata, näidatakse avalduse olekuks "esitamata". Pärast seda, kui vastuvõtutöötaja kontrollib ja kinnitab avalduse, on kandidaat "lubatud sisseastumiskatsetele". Kuna avaldusi on palju, siis läheb nende kontrollimisega aega. Juuli lõpuks on kõik avaldused vastuvõtutöötaja poolt kinnitatud.