Sekretärid külastasid Rahvusarhiivi

Reedel, 29.09. külastasid sekretäri eriala SR169 õpilased  koos õpetaja Anne Ilbiga arhiivinduse tundide raames Rahvusarhiivi Tallinna osakonda. Arhiivipedagoog Tiina Männapsoo tutvustas Rahvusarhiivi tegevust, arhiivihoidlaid, samuti virtuaalset uurimissaali VAU.

Kaisa Annuk, SR169 õpilane: "Nägime ka digitaliseeritud sõjaaegset kirja, mis sõdur oli enda kodustele saatnud. Kirjas oli väga täpselt kirjeldatud sõjatandrit, millest lugeda oli tegelikult väga kurb. Arhiivipedagoog näitas ka hilisema kirjaga saadetud lilli, mis olid korjatud sama sõduri kalmult. See kiri pani mind mõtlema, kui palju saaks uurida enda suguvõsa kohta ja kui põnev oleks teada saada esivanemate elust ja tegemistest."

Virve Ojasoo, SR169 õpilane: "Rahvusarhiivi Madara tänava uurimissaali arhiivipedagoog Tiina Männapsoo loeng arhiivi toimimisest oli hästi tehtud. Põnev oli näha, kuidas uurida suguvõsa. Kartoteegi kappidest saaks teha omaette näituse."

02.10.2017 12:59